تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان - بطری های آب معدنی در معرض طولانی مدت آفتاب، سرطان زاست

معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت

بطری های پلاستیکی آب معدنی و دوغ که در فروشگاه های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی در معرض حرارت و در زیر آفتاب داغ نگهداری می شوند، غیر قابل استفاده و سرطان زاست.

معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: بطری های پلاستیکی که حاوی دوغ و نوشابه است، وقتی به مدت زیادی در معرض نور نور خورشید می ماند، مشتقات نفتی بطری ها از آن جدا شده و در نهایت وارد آب یا دوغ می شود.

مهندس غلامی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند از این آب معدنی ها استفاده نکنند، چرا که مواد نفتی پس از جدا شدن در آب و مصرف محتویات آن، افراد را دچار بیماری های خطرناکی همچون سرطان می کند.

وی اضافه کرد: ترکیبات شیمیایی موجود در بطری های پلاستیکی از نوع A بوده و این ترکیبات بیشترین تأثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می گذارد و در برخی بافت های بدن، باعث بروز تومور می شود.

معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، در خصوص تاریخ مصرف 6 ماهه آب معدنی ها در معرض حرارت نباشد، مصرف آن ها تا یک سال مشکلی ندارد ولی اگر در شرایطی نگهداری و عرضه شوند که تحت تأثیر مستقیم حرارت باشند، حتی قبل از 6 ماه هم غیر قابل استفاده می شوند.
گفتنی است برخی از فروشندگان برای بازار گرمی، آب معدنی ها را در معرض دید مشتری و زیر نور آفتاب می چینند و این کار به شدت بر کیفیت آب معدنی تأثیر منفی می گذارد

برچسب ها: بطری های آب معدنی ، آب معدنی ، بطری پلاستیکی ، آب ، آب سالم معدنی ، سرطان ، مواد سرطانزا ، مواد سرطان زا ، ماده سرطانی ، آب سرطانزا ، آب سالم ، آب ناسالم ، آب معدنی سرطانزا ، شیوع سرطان ، بطری های نوشیدنی ، بطری نوشیدنی ها ،