تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان - بهداشت کاربردی
دوشنبه 16 آبان 1390

بهداشت کاربردی

   نوشته شده توسط: عباس کنار نوازی    نوع مطلب :مقالات مرتبط با تغذیه ،


نوع و روش غذا خوردن از مسایل ساده و ظریف درمان و پیشگیری از بیمار‌ی‌هاست. بهترین اوقات شبانه‌روز برای خوردن و آشامیدن،صبح و شب است (یعنی ساعات اولیه و آخریه روز) در مورد چگونگی مصرف میوه جات در وعده های روزانه باید گفت که میوه‌جات باید با فاصله از غذای پخته میل ‌شود. باید متذکر شد که ترك انواع میوه‌ها و غذاهای فصل جایز نیست، چراکه اگر از هر میوه و  غذایی به مقدار کم مصرف شود هرگز موجب ایجاد بیماری نخواهد شد.

مطلب دیگر این که جلوگیری از اشتهای طبیعی که گاه به سراغ فرد می آید به هیچ وجه جایز نیست و سیر شدن با مصرف میوه مورد علاقه و طبع شخص،نه تنها ضرری برای شخص ندارد،بلکه شفاست. اما رژیم غذایی كه امام رضا علیه السلام پیشنهاد فرموده‌اند: رژیم غذایی یك در میان است بدین معنا كه هر دو روز، سه وعده غذا میل شود.
در بیماران مبتلا به انگل در فصل‌های گرم اضافه كردن سركه طبیعی به غذا مفید است.مصرف سیب با پوست برای یبوست و بدون پوست آن برای اسهال حتی از نوع مقاوم آن به مدت 24 – 48 ساعت مفید است.
جهت بیماری‌های تنفسی از غذاهایی مثل شلغم، بخور تخم گشنیز و از پیاز برای تأمین ویتامین ث و در خونریزی لثه‌ها از پرتقال و نارنج و سماق استفاده می‌شود.

علی اکبر خدابخشی


برچسب ها: پزشکی ، طب سنتی ، مقالات طب سنتی ، سلامتی ،